Ulubione rozgrywki

Rozgrywki dodane do listy ulubionych

Dyscypliny i rozgrywki

Wszystkie dostępne sporty i rozgrywki

Czy warto porównywać kursy bukmacherskie?

Strona główna Artykuły Czy warto porównywać kursy bukmacherskie?

Czy warto porównywać kursy bukmacherskie?

Czy warto porównywać kursy bukmacherskie?


W ostatnich latach na polskim rynku nastąpił wysyp firm oferujących zakłady bukmacherskie. Obecnie możemy obstawiać praktycznie wszystko, począwszy od sportu po wybory prezydenckie czy walki celebrytów. Zakłady możemy zawierać zarówno online jak i w punktach stacjonarnych. 

Coraz więcej ludzi gra dla rozrywki, sporo osób traktuje obstawianie również jako główne źródło dochodu. Nie zależnie od tego czy gramy dla frajdy czy nie, każdemu zależy, żeby wygrać jak najwięcej. Wysokość wygranych uzależniona jest od wysokości kursu na dane zdarzenie, a te w zależności od bukmachera często mogą znacznie się różnić.

Im wyższy kurs tym więcej pieniędzy!

Kursy w zakładach bukmacherskich określają szanse zespołów lub zawodników na odniesienie zwycięstwa. Biorąc na przykład pod lupę mecz tenisowy, gdzie między sobą rywalizuje dwójka zawodników i np. na zawodnika X, kurs wynosi 1,40 a na zawodnika Y, 2,50, możemy określić faworyta tego spotkania. Im niższy kurs tym prawdopodobieństwo na zwycięstwo jest większe, ale stawiając na faworyta w przypadku wygranej zarobimy zdecydowanie mniej niż na tzw. "underdoga" na którego kurs był wyższy. Przy każdym zakładzie pobierane jest 12% podatku od stawki, oraz jeżeli wygrana przekroczy 2280 zł, pobierany jest dodatkowo podatek w wysokości 10% od wygranej. Bukmacher sam przekazuje je odpowiedniemu organowi, także gracz nie musi zaprzątać sobie tym głowy.

Kursy na dane zdarzenia u różnych bukmacherów, zazwyczaj są do siebie zbliżone, ale zdarzają sie sytuacje gdzie różnice są znaczące. Oczywistym jest, że inwestując jakąś konkretną sumę pieniędzy chcielibyśmy wygrać jak najwięcej, dlatego warto sprawdzić jakie kursy oferują różni bukmacherzy. Bardzo często zdarza się, że dany bukmacher wybiera na dany dzień kilka zdarzeń i podnosi kursy żeby zachęcić potencjalnych graczy. Aby to sprawdzić warto zarejestrować się na kilku stronach, żeby móc na bierząco sprawdzać jak kształtują sie kursy na wydarzenie które nas interesuje. Możemy również skorzystać z porównywarek kursów, które łatwo znaleźć korzystając z wyszukiwarki internetowej.

Kupony AKO!

Podczas obstawiania pojedynczych zdarzeń tzw. Singli gdy kursy różnią się nieznacznie i nie gramy za jakieś bardzo wysokie stawki różnice w wygranych nie będą znaczne. Sytuacja diametralnie zmienia sie gdy postanowimy obstawić kilka zdarzeń na jednym kuponie. Tutaj nawet minimalne różnice kursów mogą sprawić, że w końcowym rozrachunku różnica będzie bardzo duża. Kurs ogólny na kuponie akumulowanym liczy się mnożąc przez siebie wszystkie kursy zdarzeń na danym kuponie. Grając kupony z kilkoma zdarzeniami oczywiście możemy wygrać znacznie więcej, ale spada prawdopodobieństwo na końcowy sukces.

Z pewnością tak

Czy warto porównywać kursy u różnych bukmacherów? Z całą pewnością tak. Różnice w kursach potrafią czasami odbiegać od siebie znacząco, dlatego warto sprawdzić co dany bukmacher oferuje i wybrać najkorzystniejszą opcję. Bukmacherzy prześcigają się teraz również w różnego rodzaju bonusach dla graczy, dlatego sprawdzając kursy warto też zobaczyć czy któryś nie ma w ofercie jakiegoś bonusu z którego moglibyśmy przy okazji skorzystać.

Autor: Adam Nowak


Dodany: 2022-10-21 23:32:38


Kategoria: Zakłady bukmacherskie


Tagi: kursy bukmacherskie