Ulubione rozgrywki

Rozgrywki dodane do listy ulubionych

Dyscypliny i rozgrywki

Wszystkie dostępne sporty i rozgrywki

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Strona główna Artykuły Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?


Już od początku ludzkiej cywilizacji zakładano się o wyniki wydarzeń sportowych takich jak zmagania na igrzyskach olimpijskich czy wyścigi rydwanów. Kiedyś rynek ten działał w dużej mierze w podziemiu, a obstawianie wydarzeń wiązało się z niebezpieczeństwem niewypłacalności bukmachera. 

Profesjonalna obsługa zakładów

Na szczęście obecnie zakładami sportowymi zajmują się profesjonalne legalne firmy bukmacherskie, których działalność jest w Polsce regulowana przez ustawę hazardową. W niniejszym tekście wytłumaczymy, na czym polegają zakładu bukmacherskie, a także pokrótce zaprezentujemy najpopularniejsze polskie firmy zajmujące się tą tematykę.

Przewidzisz wynik - wygrywasz, nie trafisz - przegrywasz...

Główna zasada rządząca zakładami bukmacherskimi jest prosta - gracze stawiają pieniądze na wynik jednego lub więcej spotkań z dowolnej dziedziny sportu (od popularnych sporów takich jak piłka nożna czy koszykówka, przez bardziej egzotyczne dyscypliny w rodzaju szachów czy snookera, aż po popularny ostatnimi czasy e-sport). Jeżeli uda im się trafić wynik wszystkich obstawionych w jednym zakładzie meczów, otrzymują zwrot stawki wraz z wygraną, która może być nawet kilka tysięcy razy większa od kwoty zakładu! Wysokość kursu kuponu zależy przede wszystkim od ilości oraz rodzaju typowanych zdarzeń, a także wysokości wyjściowej stawki. Przykładowo, znacznie łatwiej jest wytypować rezultat meczu piłki nożnej (który może zakończyć się albo wygraną gości lub gospodarzy, albo remisem) od dokładnego wyniki spotkania - dlatego przewidzenie dokładnego wyniku meczu wiąże się ze znacznie większą potencjalną wygraną. Popularną metodą zwiększania potencjalnej wygranej jest łączenie ze sobą kilku lub kilkunastu zdarzeń w ramach tzw, kuponu akumulowanego. Choć w ten sposób można wygrać bardzo atrakcyjne sumy pieniędzy, warto pamiętać, że już jedno źle przewidziane wydarzenie sprawia, że zakład jest przegrany, a łącząc ze sobą więcej niż jedno wydarzenie ryzyko rośnie w sposób wykładniczy w zależności od liczby zdarzeń.

Jakie są najpopularniejsze polskie firmy bukmacherskie?

Zgodnie z ustawą hazardową na terytorium Polski można korzystać tylko i wyłącznie korzystać z usług bukmacherów licencjonowanych przez Ministerstwo Finansów. Każda z takich firm przeszła dokładną weryfikację ze strony urzędników państwowych, co ma na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa graczom. Jeżeli chodzi o najpopularniejszych bukmacherów w Polsce, prym wiodą dwie firmy: STS oraz Fortuna. Oba przedsiębiorstwa charakteryzują się wadami oraz zaletami. STS ma ładną i responsywną aplikację mobilną, a także rozbudowaną sieć punktów naziemnych oraz system szybkich wypłat, dzięki którym pieniądze znajdują się na konie gracza nawet w 15 minut po zleceniu wypłaty. Fortuna natomiast charakteryzuje się wyższymi kursami (a więc, w efekcie, wyższymi wygranymi) oraz bardzo szeroką ofertą wydarzeń sportowych, dzięki czemu każdy fan sportu znajdzie na Fortunie coś dla siebie. 

Autor: Nikodem Nowak


Dodany: 2022-08-31 15:19:21


Kategoria: Zakłady bukmacherskie


Tagi: zakłady bukmacherskie