Ulubione rozgrywki

Rozgrywki dodane do listy ulubionych

Dyscypliny i rozgrywki

Wszystkie dostępne sporty i rozgrywki

Święto piłki, statua i Lionel Messi w Paragwaju.

Strona główna Artykuły Święto piłki, statua i Lionel Messi w Paragwaju.

Święto piłki, statua i Lionel Messi w Paragwaju.

Święto piłki, statua i Lionel Messi w Paragwaju.


Trudno jest jednoznacznie określić w czym tkwi fenomen piłki nożnej, z pewnością nie chodzi o sam wynik końcowy, ponieważ często mecze kończą się wynikiem bezbramkowym. Zainteresowanie tą dziedziną sportu jest ogromne i dotyczy nie tylko elementów sportowych, ale również różnych sfer życia związanych np. z prywatnym życiem piłkarzy. Jednym z nich jest Lionel Messi, jak twierdzi Josep Guardiola "fenomenu Messiego nie da się wyjaśnić, trzeba go podziwiać".

Statua i Lionel Messi w Paragwaju - kolejna legenda

Przed siedzibą południowoamerykaskiej federacji CONMEBOL w mieście Luque w Paragwaju pojawiła się nowa statua, przedstawia ona Leo Messiego, który w ten sposób dołączył do znamienitego towarzystwa, ponieważ dołączył do posągów Maradony i Pele. Kapitan reprezentacji Argentyny poprowadził swoja drużynę do zwycięstwa w ostatnim mundialu w Katarze. Statua i Lionel Messi w Paragwaju to swoista nagroda i wyraz wdzięczności kibiców, dzięki niemu mistrzostwa świata w piłce nożnej wygrała drużyna z Ameryki Południowej.

Dzieciństwo Leo Messiego

Lionel Messi jest typowym przykładem, że ciężką pracą, niepoddawaniem się przeciwnościom losu i odrobiną talentu można spełnić swoje marzenia i przeżyć niezapomniane chwile szczęścia. Święto Piłki obecnie nie może się obyć bez tego zawodnika, ale jego wyjątkowym osiągnięciem jest sposób, w jaki osiągnął swój sukces. Mimo swoich osiągnięć pozostał bardzo skromnym człowiekiem i zawsze podkreśla, że nie dotarłby do tego miejsca, w którym jest teraz, gdyby nie jego koledzy z drużyny.

Jego najbliżsi wspominają, że od najmłodszych lat nie rozstawał się z piłką. Będąc małym chłopcem, wolał oglądać mecze niż kreskówki, pierwszą piłkę kupiła mu babcia i przekonała rodziców, aby kupili mu buty piłkarskie. Był znany z tego, ze w drodze do szkoły zabierał piłkę ze sobą i nieustannie dryblował. Podnosił ją na stopie, nad głową i nie pozwalał jej upaść na ziemię, tak jakby była ona na stałe przymocowana do jego stopy. Obecnie odznacza się niesamowitą szybkością i kontrolą piłki, trudno jest mu ją odebrać, ponieważ cały czas nad nią panuje. W dzieciństwie Messi grał zawsze ze starszymi kolegami, którzy byli od niego więksi i silniejsi, dlatego często wracał poobijany i posiniaczony. Jego bracia uważają, że te doświadczenia podczas meczów z masywniejszymi przeciwnikami zahartowały Messiego na przyszłość.

Lionel Messi - problemy zdrowotne

W 1996 roku badania endykronologiczne wykazały, że organizm Messiego nie wytwarza hormonu wzrostu, w wyniku czego wystąpiła u niego rzadka choroba karłowatość przysadkowa. Dzięki wsparciu przyjaciół i rodziny Messi nie zrezygnował z marzeń o karierze piłkarskiej. Pomoc w leczeniu okazała się możliwa dzięki finansowemu wsparciu FC Barcelony. Leczenie było kosztowne i bolesne, chłopiec musiał przyjmować codziennie wstrzykiwany hormon wzrostu, ponieważ według przewidywań lekarzy nie osiągnąłby nawet 150 cm wzrostu.

Lionel Messi od najmłodszych lat pokonywał przeszkody i wytrwale dążył do celu. Obecnie mimo swojej sławy pozostał zwykłym człowiekiem, w wolnych chwilach pomaga dzieciom, odwiedza szpitale i organizuje akcje charytatywne.

Autor: Tomi


Dodany: 2023-04-03 13:50:22


Kategoria: Zakłady bukmacherskie


Tagi: Leo Messi, Paragwaj, statua, PSG